Akademik ve İdari Personel

AKADEMİK PERSONEL

  Prof. Dr. Niyazi Meriç (Enstitü Müdürü)

Lise öğrenimini 1979 yılında İstanbul Kabataş Lisesi’nde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nde yapmıştır. Akademik kariyerine 1986 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak başlamıştır.

 haluk hoca Prof. Dr. Haluk Yücel

Lise öğrenimini 1976 yılında Çankaya Lisesi’nde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nde yapmıştır. (1981) Akademik kariyerine 1983 yılında Gazi Üniversitesi Fizik Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak başlamıştır.

 gaye hoca Doç. Dr. Gaye Özgür Çakal (Enstitü Müdür Yardımcısı)

Lise öğrenimini 1991 yılında TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nde yapmıştır. (1995) Akademik kariyerine 1997 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak başlamıştır.

  Doç. Dr. Eren Şahiner

Lise öğrenimini 2002 yılında Ankara Dr. Binnaz Ege-Dr.    Rıdvan Ege Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra    lisans ve lisansüstü öğrenimlerini sırasıyla Akdeniz  Üniversitesi Fizik Bölümü (Lisans,2007), Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nde (Yüksek  Lisans,2010 – Doktora,2015) başarıyla tamamlamıştır. 2013 yılında  Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’nde uzman olarak başlamıştır. 

 Adsız Öğretim Görevlisi Dr. Georgios S. Polymeris 

Lisans öğrenimini Yunanistan’da  Aristotle Üniversitesi’nde fizik bölümünde tamamladıktan sonra aynı bölümde doktorasını yapmıştır. Farklı ülkelerde doktora sonrası araştırmacı olarak bulunmuştur. Lüminesans  ve katıhal dozimetre üzerine araştırmaları devam etmektedir.

 

   

 DERS VEREN ÖĞRETİM ÜYELERİ

 

Ayşe Kaskas Prof. Dr. Ayşe Kaşkaş  (Enstitü Müdür Yardımcısı)

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nden 1986 yılında mezun olmuştur. Akademik kariyerine 1986 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nde uzman olarak başlamıştır. 

 ali yaman Prof. Dr. Ali Yaman

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nden 1985 yılında mezun olmuştur. Akademik kariyerine 1985 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak başlamıştır. 

  Doç. Dr. Turan Olğar

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nden 1997 yılında mezun olmuştur. Akademik kariyerine 1999 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Mühendisliği’nde araştırma görevlisi olarak başlamıştır. 

   

 Öğretim Görevlileri

   
 asena Öğretim Görevlisi Dr. Asena Yalçın

Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nde yapmıştır. (2006) Akademik kariyerine 2009 yılında Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’nde uzman olarak başlamıştır.

 şule Öğretim Görevlisi  Şule Kaya Keleş

Lise öğrenimini 2002 yılında Polatlı Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nde yapmıştır. (2006) Akademik kariyerine 2010 yılında Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’nde uzman olarak başlamıştır.

 valeria22 Öğretim Görevlisi Valeria Giannoulatou

Lisans eğitimini 2012 yılında Yunanistanda Aristotle Üniversitesi Fizik Bölümünde tamamladıktan sonra yine aynı üniversitenin Malzeme bilimi ve teknoloji alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

 

 

ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ

 

  Araştırma Görevlisi Dr. Engin Aşlar

Yüksek öğrenimini 2010 yılında Ankara Üniversitesi Fizik Bölümü’nde tamamlamıştır. Akademik kariyerine 2014 yılında Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’ nde araştırma görevlisi olarak başlamıştır.

  Araştırma Görevlisi İbrahim Demirel 

Yüksek öğrenimini 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde tamamlamıştır. Akademik kariyerine 2018 yılında Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak başlamıştır.

 

İDARİ PERSONEL

 

 atik Kezban Songül ATİK (Enstitü Sekreteri)

1967 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’ndeki  görevine  2007 yılında başlamıştır.

Hilal TOPÇU (Özel Kalem ve Yazı İşleri)

Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’ndeki  görevine  2013 yılında başlamıştır.

 haydogdu Hülya AYDOĞDU (Özel Kalem ve Yazı İşleri)
Kahramanmaraş’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’ndeki  görevine  2011 yılında başlamıştır.
 syurdakul Serpil YURDAKUL (Mali İşler ve Öğrenci İşleri)

1975 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’ndeki  görevine  2009 yılında başlamıştır.

 emine Emine ÖZYILDIRIM (Mali İşler ve Öğrenci İşleri)

Amasya’da doğdu. Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’ndeki  görevine  2010 yılında başlamıştır.

Mehmet Ali SARPKAYA (Mali İşler ve Öğrenci İşleri)

Yüksek Öğrenimini Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümününde tamamlamıştır. 2002-2016 Yılları arasında Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde çalışmıştır, 2016 yılından itibaren Nükleer Bilimler Enstitüsünde çalışmaktadır.

Hilal KÖYTEPE (Mali İşler ve Öğrenci İşleri)

Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’ndeki  görevine  2018 yılında başlamıştır.

 

Teknik EKİP

 

 rufiyet Rufiyet Güven

Yüksek öğrenimini  2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Bölümü’nde tamamlamıştır. 2015 Yılında Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.